TOOWONG BRIDGE CLUB

Brisbane, Australia

Coming Event - QBA OPEN TEAMS CHAMPIONSHIP - 9.30am Sat & Sun

QBA OPEN TEAMS CHAMPIONSHIP - 9.30am Sat & Sun     More details
DateSaturday, 24 August 2019 and Sunday, 25 August 2019, starting 9.30 am
MealsBYO Lunch
Other informationEntries Closed:
Entry fee $240 per team
Entry formEntry form available for download from QBA web site.
DetailsSwiss Movement over Four Sessions
 SYSTEMS: GREEN, BLUE, RED + Brown Sticker Yellow Systems are permitted subject to restrictions. Players wishing to use a yellow system should read the relevant QBA Regulations.
 To enable all team members to receive team entitlements i.e. Trophy inscription, Title, each player must play at least 25% of the total number of boards.
 The Title will be awarded only to a team satisfying the residency restrictions of the QBA Regulations.
Lodging an entryHow to enter:
  ¶ Complete a paper entry form
  ¶ Email an entry to the convenor at tbccompetitions@gmail.com.
 ¶ Lodge online entry for QBA OPEN TEAMS CHAMPIONSHIP//9.30am Sat & Sun
Entry fee$240.00
List of entriesEntries processed to date:
 QBA OPEN TEAMS CHAMPIONSHIP//9.30am Sat & Sun (28 entries logged)
ResultsResults available on QBA web site.

LIST OF ENTRIES
QBA OPEN TEAMS CHAMPIONSHIP//9.30AM SAT & SUN - 24-AUG-19
COUNTNAMESCOMMENTS
1Lois Pollock / Peggy Ladner / Margaret Azar / Sonja Ramsund Cairns - FNQ 
2Maureen Jakes / Geoff Olsen / Abby Wanigaratne / Andrew Gosney  
3Peter NILSSON / Alan BOYCE / Val ROLAND / Mike STONEMAN  
4Hugh McAlister / Diana McAlister / Jan Smith / Leigh Owens Townsville - Nth QLD 
5Neville Francis / Magnus Moren / Terry Strong / Jill Magee  
6Errol MILLER / Dorothy GEHRKE / Lex RANKE / Jack ROHDE  
7Peter Randall / Jan Randall / John Lanham / Donna Smith Capricornia 
8Max HOLEWA / Diane HOLEWA / Geoff TAYLOR / Geoffrey PATTERSON Whitsunday 
9Tim Runting / Richard Wallis / Therese Tully / Richard Ward  
10Joan Jenkins / Evelyne Mander / Barbara Kent / Ross Murtagh  
11Dennis Sullivan / Ann Smith / Phil Hale / John Scrivens  
12Larry Moses / Richard Fox / Terry Collins / Louise Collins  
13Liz Zeller / Alison Dawson / Janeen Solomon / Eileen Li  
14Val Holbrook / Noel Bugeia / Bronwyn Macleod / Connie Schoutrop  
15Gayle Mccarthy / Mary Ryan / Bert Luchuenbroers / Sunil Mukherjee  
16Tony Treloar / Peter Evans / Charlie Lu / Martin Qin  
17Ralph Parker / John Mills / Lynne Gray / Jenny Hay  
18Murray PERRIN / Margie KNOX / Rachel LANGDON / Nikolas MOORE  
19Mike Pemberton / Pele Rankin / Martin Doran / Paul Hooykaas  
20Chris Snook / Denise Hartwig / Mohan Trada / Pat Larsen Darling Downs 
21Ivy Luck / John Luck / Kerry Wood / Charlie Howard  
22Di Wenham / Rebecca Knight / Judith Briggs / Laurie-Marie McRoberts Darling Downs 
23Jenni Buckley / Jim Wood / Eileen Josey / Rob Brilliant Darling Downs 
24Ariane McLean / Freda Hadwen / Sa Smith / Paul Smith Wide Bay 
25Les Bonnick / Audrey Bonnick / Mattie Baljet / Marcel Hoevenaars Wide Bay 
26Ann McGhee / Glenys Tipler / Peter Kriksciunas / Rob Anderson Wide Bay 
27Robyn Clark / Christine Newbery / Julie Jeffries / David O’Gorman  
28 Paul Brake / Darren Brake / Paddy Taylor / Ben Leung / Nanette Hinsch / Lyn Tracey 3 x Youth Members